ייבוש פדלי

המטרה המרכזית של ייבוש מוצקים היא הקטנת המסה והנפח שלהם, במטרה להקטין את עלויות פינוי והטמנה, ובכך לחסוך למפעל עלויות משמעותיות. השימוש במייבש פדלי הוא מומלץ ע"י חץ ביצוע וטכנולוגיות ישראל ונעשה בו שימוש רב בתעשיות, כמו: מט"שים, מזון, כרייה, בנייה, כימיקלים, פרמצבטיקה ועוד. חץ ביצוע וטכנולוגיות ישראל יודעת לייצר ולספק מגוון רחב של אפליקציות למייבש הפדלי. ניתן לבחור את חומרי המבנה של המייבש הפדלי כך שיתאימו לכל תקן או צורך במפעל. כמו כן המייבש הפדלי יכול להיות פתוח לאטמוספרה או סגור לחלוטין כאשר מדובר בחומרים מסוכנים.

המייבש הפדלי פועל על עיקרון של תא חימום מרכזי בעל ציר מרכזי, או 2 צירים או 4 צירים, לאותו חלל מרכזי יש מעטפת (Shall) שבתוכה זורם מדיום החימום. ניתן גם להתקין צירי פדלים חלולים אשר דרכם גם יזרום מדיום החימום ובכך להגדיל את שטח מעבר החום ממדיום החימום אל המוצקים הלחים. הגדלת שטח מעבר החום תקצר את זמן השהייה של המוצקים בתוך החלל המרכזי או תגדיל את רמת היובש במוצקים. היתרון המשמעותי בשימוש במייבש פדלי הוא היכולת של המוצר לחמם את המוצקים תוך כדי שבירתם וגריסתם לחלקים קטנים יותר, יתרון זה מגדיל את שטח מעבר החום אשר גורם לאידוי מהיר יותר של המים הכלואים בתוך המוצקים, ולאחוז רטיבות נמוך יותר (ריכוז מוצקים גבוה יותר).

פרמטר נוסף אשר יכול להגדיל את רמת היובש או קיצור זמן השהייה במייבש הוא הוואקום. יצירת וואקום בתוך המייבש תגרום להקטנת הלחץ החלקי של האדים ובכך הלחות באוויר תרד ויותר נוזלים מתוך המוצקים יוכלו לצאת. נוכל לראות זאת בתוך משוואת מעברי חום ומסה של התרמודינמיקה. 

חשוב לציין כי קיימים כמה אפשרויות לייבוש בסגנון פדלי, כמו: מנתי או רציף, אופקי או אלכסוני. אך העיקרון של חלל מרכזי ומעטפת נשמר בכולם. מדיום החימום יכול להיות מגוון רחב של זורמים מקיטור שחון דרך אוויר חם ועד שמן תרמי או כל זורם בעל מעבר חום ידוע. בחירת מדיום החימום תלויה בעיקר בזמינות של אותו זורם בידי הלקוח. עוד חשוב לומר כי מייבש פדלי יכול לבוא רק כמוצר בודד אך לרוב, בעקבות רגולציות התלויות בסוג המוצק, הוא צריך לבוא עם כלל המערכות הנוספות של יחידת קליטת גזים, קונסטרוקציה, יחידת חימום הזורם ומערכת הזנה ופליטה של המוצקים. כדי לדעת ולאפיין את המוצר בצורה הטובה ביותר חשוב לדעת מראש את הנקודות הבאות לתכנון.

נקודות לתכנון מייבש פדלי: 

  • אחוז רטיבות בכניסה, אחוז רטיבות נדרש ביציאה
  • ספיקת מוצקים ממוצעת ושיא [ק"ג/שעה]
  • משך זמן ייבוש רצוי ביום. 
  • אפיון מוצקים, כלומר, רמת pH, קורוזיביות, רשימת מרכיבים וכל פרמטר שנראה לך חשוב. 
  • דרישת מבחני ייבוש למוצקים.

כמה האתר עזר לך בהבנת הבעיה ובחירת הפתרון?

דילוג לתוכן